Vamzdžių traukimas, kalimas, stumimas

Yra keli būdai, kaip atlikti betranšėjus darbus, tai: vamzdžių traukimas, vamzdžių kalimas ir vamzdžių stūmimas. Kokią technologiją rinktis patars profesionalas, tačiau esminius skirtumus pateiksime ir čia.

Vamzdžių traukimas atliekamas, kai vamzdynų dėklus reikia tiesti po keliais arba namo rūsiuose, nes tokiu būdu darbininkai neardo kelio paviršiaus. Kaip viskas padaroma? Tokiu atveju naudojama pneumatinė žemės raketa. Prie jos prikabinamas dėklas, kuris leidžiant raketą iš prieduobės yra traukiamas iš paskos. Atsidūrus tinkamoje vietoje, raketa atkabinama, o vamzdis naudojamas kaip dėklas kabeliams.

Vamzdžių kalimas atliekamas tuomet, kai vandentiekio arba nuotekų vamzdyną norite įrengti po geležinkeliu arba keliu. Naudojant vamzdžių kalimo technologiją, pirmiausia reikia iškasti dvi prieduobes, kurių šlaitai privalo būti sutvirtinti. Atlikus šį darbą, kalamas vamzdis 1–3 m ilgio atkarpomis, prie jo tvirtinant vis naujas atkarpas. Kai darbininkai pasiekia numatytą prisijungimo vietą, išvalomas vamzdyje susikaupęs gruntas ir tik tada įkaltas vamzdis naudojamas kaip darbinis arba kaip dėklas.

Vamzdžių stūmimas atliekamas šitaip: nuo iš anksto parengtos prieduobės stumiami plieniniai vamzdžiai, prie kurių pritvirtintos gręžimo galvos, kurios ir palengvina stūmimą. Įstūmus vamzdį, prie jo virinamas naujas, kuris irgi stumiamas į priekį sraigtų pagalba. Veiksmas vyksta tol, kol darbininkai pasiekia paruoštą priėmimo duobę.